Oyuk ve Açılmış Mezar

Resimde görülen oyuğun oluğu yönünde araştırma yapıldığında, 3 metre sonra dönem soygununa uğramış bir yer görülmektedir. Dikkatli bakıldığında oyuğun resme göre bize yakın olan tarafında 3 adet murç izi görülmektedir ki 3 adet adıma denk düşmektedir. Bu saptamanın bize, bu tür oyuklar bulunduğunda çok uzaklarda araştırma yapılmaması gerektiğini gösteren güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum. Bu yer zamanla toprakla dolduğu için sadece sınırları belli olmaktadır. Daha sonra sizler için yaptığım temizleme çalışmasından sonra, yaklaşık yarım metre derinliğinde bir metre uzunluğunda bir mezar bulunmuştur. Benim tahminime göre bu bir çocuk veya bebek mezarıdır. Resimlemeyi her nedense unutmuşum :) ama mühim değil önemli olan buradan çıkarılacak derslerdir.
Kısa süren bir araştırma gezisine çıkmıştım. Elimde zamanla sizlerle paylaşacağım çok güzel örnekler bulunmaktadır. Sindire sindire paylaşım yapayım diye düşünüyorum ;) , şimdilik açılmış iki örnekle sizlerleyim. Herkese saygılarımla

(babili – Definem.ORG/Forum

Resim

Kaynak : Yüzyılın Definecilik Forumu Definem.org/Forum

Bu yazı Açılmış Mezarlar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın